Citizens Advice - Blog z artykułami

długi, niesprawiedliwa kara, a może przemoc domowa? O pomoc w przeróżnych sprawach możemy się zwrócić do organizacji niepublicznych i pozarządowych. Jest ich na terenie Wielkiej Brytanii bardzo dużo. Jedną z największych jest Citizens Advice (dawniej Citizens Advice Bureau).
REKLAMA
Citizens Advice jest biurem świadczącym usługi doradztwa głównie w zakresie prawa obowiązującego na terenie Wielkiej Brytanii.

Zagadnienia, w których porady szuka największa liczba mieszkańców Wysp, to m.in.:

Aplikowanie o benefity
Problemy w pracy
Pomoc finansowa i walka z długami
Zgłaszanie dyskryminacji
Rozwiązywanie problemów z opieką społeczną
Pomoc w konflikcie z landlordem
Problemy zdrowotne
Citizens Advice nie rozwiązuje za petentów wszystkich problemów, ale raczej wskazuje klientowi rozwiązania i informacje takie, aby on sam był w stanie poradzić sobie z kłopotami. Statystyki pokazują, że rozwiązywanych jest aż 9 na 10 spraw. Pracownicy Citizens Advice wskażą też drogę administracyjną i instytucje, które mają obowiązek zająć się konkretną sprawą.

Czasami zdarza się, że prawnicy Citizens Advice oferują bezpłatną usługę prawną. Wówczas klient upoważnia pracowników tej grupy do reprezentowania go i prowadzenia korespondencji w jego imieniu.

Citizens Advice opiera się na pracy wolontariuszy. Są to na ogół studenci prawa, ale także doświadczeni prawnicy i finansiści. Instytucja ta założona została 4 września 1939 roku – jako organizacja pomagająca ludziom w dużych miastach przystosować się do trudnych warunków czasu wojny.

Aby znaleźć najbliższy oddział Citizens Advice, wystarczy na stronie: www.citizensadvice.org.uk wpisać nazwę miejscowości lub kod pocztowy. Można również wpisać interesujące nas zagadnienie i skorzystać z darmowej biblioteki porad, która stale jest aktualizowana i powiększana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

79 − 73 =